GKS przegrywa z Chojniczanką przy Harcerskiej (wideo)

 |  GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

GKS Jastrzębie nie sprostał w starciu 31.kolejki II ligi drużynie z Chojnic. Przegraliśmy 2:4.

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla naszego zespołu. W 17. minucie spotkania kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Joao Guilherme, a bramkarz Chojniczanki, Damian Primel był bezradny. Chwile później powinno być 2:0 dla naszego zespołu, ale golkiper przyjezdnych zatrzymał uderzenie Mateusza Chmarka. Miast podwyższenia rezultatu przez nasz zespół, przyjezdni wyrównali. Po dośrodkowaniu Szumilasa z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował Bartosz Boruń.

W 31. minucie spotkania Chojniczanka objęła prowadzenie. Fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Valerijs Szabala, a Jakub Trojanowski był bezradny. Uczciwie trzeba przyznać, że prowadzenie do przerwy drużyny gości było zasłużone. W 58. minucie piłka po raz trzeci wpadła do naszej bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i wobec biernej postawy naszej defensywy, piłkę do siatki skierował Grzegorz Szymusik.

Czwarty gol był, niestety, potwierdzeniem bezradności naszej drużyny w tym spotkaniu. Gola, z łatwością, strzelił Hide Vitalucci. Wprawdzie chwile później z dystansu do siatki trafił Jakub Iskra, ale oblicza i losów spotkania to trafienie nie zmieniło.

GKS JASTRZĘBIE – CHOJNICZANKA CHOJNICE 2:4 (1:2)

1:0 – Guilherme, 17 min
1:1 – Boruń, 23 min (samobójcza)
1:2 – Szabala, 31 min
1:3 – Szymusik, 58 min
2:3 – Vitalucci, 68 min
2:4 – Iskra, 70 min

GKS: 12. Jakub Trojanowski - 27. Bartosz Boruń (73, 20. Szymon Gołuch), 26. Jan Ziewiec, 4. Sebastian Rogala, 13. Jakub Iskra, 47. Konrad Kargul-Grobla (63, 36. David Kabala) - 8. Kamil Jadach (63, 6. Szymon Maszkowski), 17. Karol Fietz, 23. João Guilherme (73, 7. Przemysław Lech) - 5. Mateusz Chmarek (63, 66. Krystian Mucha), 18. Michał Bednarski.

CHOJNICZANKA: 29. Damian Primel - 54. Grzegorz Szymusik, 21. Jakub Goliński, 14. Andrias Edmundsson, 80. Dominik Banach - 98. Peter Kolesár (46, 79. Marcin Kozina), 34. Damian Nowacki, 10. Wojciech Szumilas, 27. Hide Vitalucci (83, 6. Oskar Paprzycki), 77. Antoni Prałat (78, 91. Kacper Korczyc) - 20. Valērijs Šabala (90, 11. Alef Firmino).

Sędziował Szymon Łężnny (Kluczbork). Widzów 712. Żółte kartki: Boruń, Fietz, Rogala - Szymusik, Banach.