Juniorzy Akademii JKH GKS Jastrzębie zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu! W czwartkowy poranek w decydującym o awansie spotkaniu podopieczni Mariusza Bernackiego rozpracowali ekipę Cracovii, pokonując ją wynikiem 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) po trafieniach Bartłomieja Stolarskiego (co za gol!) i Jakuba Onaka, któremu akcję świetnie rozwinął Mikołaj Osiadły. W sobotę będziemy trzymali kciuki w walce o finał z Naprzodem Janów lub Sokołami Toruń.

Po wtorkowej wygranej z Polonią Bytom nasz zespół musiał w środę uznać wyższość Podhala Nowy Targ (1:3). Ponieważ jednak Polonia w środę odprawiła Cracovię, przed ostatnią kolejką grupy E wszystkie cztery ekipy miały po trzy punkty. W czwartek nasz zespół pokonał „Pasy”, zaś Poloniści poszli za ciosem i wyeliminowali „Szarotki”. W efekcie w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów są aż trzy ekipy ze Śląska oraz gospodarze turnieju.

Mecz z Cracovią był bardzo emocjonujący, a na plus zapisujemy nie tylko gole naszych chłopaków, ale też czyste konto Jakuba Futryka. Wynik otworzył kapitalną indywidualną akcją Bartłomiej Stolarski, który w 4. minucie przejechał całą taflę, oszukał zwodem obrońcę i... trafił w bidon bramkarza „Pasów”. Rezultat ustalił w 32. minucie Jakub Onak po tym, jak Mikołaj Osiadły poholował krążek przez całą tercję krakowian. Kilka minut później Onak mógł „dobić” przeciwnika, jednak w karnym „sam na sam” lepszy był Ilja Chyrsa.

W sobotę JKH GKS Jastrzębie zagra o finał z kimś z duetu Naprzód Janów i Sokoły Toruń. Rozgrywki grupy F trwają bowiem popołudniami.

22 lutego 2024, Toruń, 09:30
JKH GKS Jastrzębie - MKS Cracovia 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
1:0 Stolarski - Zając - Iljuchin 03:15
2:0 Onak - Osiadły 31:01

JKH GKS Jastrzębie: Futryk - Kużdrzał, Szcześniak, Fyda, Chodak, Onak, Lenkovskij, S. Wojciechowski, Osiadły, Poręba, Iljuchin, Stankevicius, Antolak, F. Wojciechowski, Czyż, Zając, Stolarski, Laszkiewicz.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

Hokeiści Akademia JKH zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu! W czwartkowy poranek w decydującym o...