Już bez marginesu błędu... Wierzymy i... gramy dalej!

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy

W czwartym spotkaniu półfinałów Tauron Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie niestety przegrał na własnej tafli z GKS Katowice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1), a to oznacza, że przeciwnik prowadzi w walce o finał już 3-1.

W czwartym spotkaniu półfinałów Tauron Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie niestety przegrał na własnej tafli z GKS Katowice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1), a to oznacza, że przeciwnik prowadzi w walce o finał już 3-1... Nadzieję na powrót do gry dał nam wprawdzie wyrównujący gol Dominika Pasia, ale poza tym trafieniem John Murray już nie kapitulował. W niedzielę zagramy w Satelicie Spodka o jeszcze jeden półfinałowy mecz na Jastorze. Łatwo nie będzie, ale czyż niedawno nie byliśmy w podobnych nastrojach? Wierzymy i... gramy dalej!

Podopieczni Roberta Kalabera rozpoczęli piątkowe derby z wielkim animuszem. Niestety, goście mądrze się bronili, a gdy w końcu guma wpadła do katowickiej siatki, to gol został nieuznany z powodu „wysokiego kija” Marcina Kolusza. Ekipa Jacka Płachty nie potrzebowała aż tylu okazji do otwarcia wyniku i w 12. minucie objęła prowadzenie, gdy Hampus Olsson dobił z bliska uderzenie Bena Sokay'a, wcześniej holując krążek przed Jakubem Lackoviciem. W 19. minucie byliśmy świadkami sytuacji z gatunku dziwnych, gdy na ławkę kar powędrował m.in. Filip Starzyński, który po najeździe pechowo wpadł w Murray'a, a następnie... rzucił się na niego jeden z rywali. Ostatecznie kary otrzymało po dwóch graczy każdej z drużyn, jednak „wina” naszego napastnika w tej sytuacji była co najmniej dyskusyjna.

Na wyrównanie czekaliśmy do 27. minuty, w której Tuukka Rajamaki pokusił się o wstrzelenie gumy spod bandy, a opadający po rykoszecie krążek trafił do Dominika Pasia. „Pasiu” bez namysłu skorzystał z prezentu i mogliśmy cieszyć się z remisu. Niestety, radość trwała tylko kilkaset sekund. W 31. minucie nasza defensywa nie upilnowała Ryana Cooka (notabene, jednego z „bohaterów” akcji z 19. minuty), który otrzymawszy podanie zza bramki kropnął spomiędzy bulików tuż przy słupku. Jakby tego było mało, w 36. minucie naszym zawodnikom przydarzył się karygodny błąd przy niebieskiej linii. Jastrzębianie chcieli ruszyć z akcją, ale stracili krążek, co z zimną krwią wykorzystał Olli Iissakka...

W trzeciej odsłonie z gospodarzy wyraźnie zeszło powietrze, a dodatkowym ciosem okazała się podwójna kara dla Jakuba Izacky'ego. Cztery minuty osłabienia przyniosły kolejnego gola dla Katowic, a listę strzelców podpisał Sokay, który zamarkował podanie, a następnie sprytnie uderzył w krótki róg Lackovicia... Po tym trafieniu na tafli pojawił się Maciej Miarka, który wprawdzie zachował czyste konto, ale na niewiele nam się to przydało.

W niedzielę jedziemy do Satelity Spodka z nadzieją na powrót do rywalizacji o finał. Wygrana pozwoli nam na powrót na szósty mecz na Jastor. Porażka skaże JKH GKS na bój o najniższy stopień podium.

22 marca 2024, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
0:1 Olsson - Sokay - Maciaś 11:26
1:1 Paś - Rajamaki 26:08
1:2 Cook - Iisakka - Lehtimaki 30:14
1:3 Iisakka 34:44
1:4 Sokay - Pasiut 47:43 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Lacković (od 47:43 Miarka) - MacEachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Kiełbicki, Starzyński, Izacky - Górny, Martiska, Kolusz, Jarosz, Spirko - Kostek, Kameneu, Ł. Nalewajka, Arrak, Ford.

W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS vs Katowice 1-3.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

Gratulacje od rodziny Matusiaków już popłynęły, za chwile popłynie rzesza członków rodziny Matusiaków do doradzania ii obsadzania stanowisk jak już ...
Wielkie gratulacje Panie Prezydencie!!!
mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)