Wygrana juniorów na inaugurację Mistrzostw Polski! (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie udanie rozpoczęli Mistrzostwa Polski U20 w Toruniu, pokonując w inauguracyjnym wtorkowym pojedynku Polonię Bytom 4:3.

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie udanie rozpoczęli Mistrzostwa Polski U20 w Toruniu, pokonując w inauguracyjnym wtorkowym pojedynku Polonię Bytom 4:3 (1:0, 2:1, 1:2). Po dwa gole dla naszego zespołu zdobyli Oskar Laszkiewicz (syn Daniela) i Wiktor Zając, który w 54. minucie pocelował na 4:1. W końcówce pozwoliliśmy wprawdzie Polonii na podgonienie wyniku, ale na szczęście mimo sporych nerwów (i małej bójki) zapisujemy na swoje konto cenne trzy punkty. Brawo!

Wynik derbowego spotkania otworzył Wiktor Zając, który w 19. minucie skutecznie dobił z bliska strzał z dystansu. W 23. minucie Oskar Laszkiewicz wykończył ładną kontrę jastrzębian po podaniu tegoż Zająca. Z kolei w 40. minucie bratanek Leszka Laszkiewicza popisał się indywidualną akcją w tercji rywali, pewnie wygrywając sam na sam z bramkarzem Polonii. Strzelaninę po naszej stronie uzupełnił Zając, ponownie udanie dobijając uderzenie kolegi z drużyny. Dodajmy, że obok wyżej wymienionych na listę punktujących wpisujemy Bartłomieja Stolarskiego i Filipa Wojciechowskiego.

W środowy poranek podopieczni trenera Mariusza Bernackiego skrzyżują kije z Podhalem Nowy targ, natomiast w czwartek - z Cracovią. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z grupy.

20 lutego 2024, Toruń, 09:30
JKH GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
1:0 Zając - Stolarski - Laszkiewicz 18:11
2:0 Laszkiewicz - Zając 22:04
2:1 Kołodziejczak 32:15
3:1 Laszkiewicz - F. Wojciechowski 39:53
4:1 Zając - F. Wojciechowski 53:16 5/4
4:2 Kuzak - Kasjanczuk - Łaptinow 55:05 5/4
4:3 Łaptinow 57:11

JKH GKS Jastrzębie: Michalski - Tymcio, Kużdrzał, Szcześniak, Fyda, Chodak - Onak, Lenkovskij, S. Wojciechowski, Osiadły, Poręba - Kameneu, Iljuchin, Mysłowski, Stankevicius, Antolak - F. Wojciechowski, Zając, Stolarski, Laszkiewicz.