Jastrzębski Węgiel wywozi dwa punkty z Suwałk

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel

W meczu 27. kolejki PlusLigi nasza drużyna wygrała 3:2 ze Ślepskiem Malow Suwałki i pozostaje liderem tabeli rozgrywek.

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobył Norbert Huber, wykorzystując wrzutkę z pola Benjamina Toniuttiego. Od razu padła skuteczna odpowiedź ze strony Pawła Halaby z lewego skrzydła. Dwa świetne bloki Rafała Szymury wyprowadziły nas na prowadzenie 5:2. Nie udało nam się jednak odjechać punktowo rywalom (5:4). Cały czas jednak byliśmy z przodu. Dwie skuteczne akcje Moutstaphy M’Baye złożyły się na wynik 8:6. Chwilę później popracowaliśmy w obronie, a w kontrze bezlitosny dla rywali był Jean Patry. Dzięki skutecznej kiwce Tomasza Fornala prowadziliśmy 10:6, a to było równoznaczne z pierwszą przerwą na żądanie Dominika Kwapisiewcza. Po pauzie M’Baye zaskoczył floatem Żigę Sterna. Później nasi przeciwnicy mieli spore kłopoty z opanowaniem kąśliwej zagrywki Toniuttiego, co poskutkowało rezultatem 14:7. Na dystansie partii mieliśmy kontrolę nad wynikiem (16:10). Przy stanie 18:12 na placu gry na podwójnej zmianie pojawili się Jarosław Macionczyk i Ryan Sclater. Piłki setowe zapewnił nam Patry (24:17) i on też skuteczną akcją z prawego skrzydła zamknął pierwszą partię (25:18).

Drugi set zaczął się od udanego ataku Jakuba Macyry, który w kolejnej akcji wystrzelił piłkę w aut z pola serwisowego. Na czoło wyprowadził nas akcją z lewego skrzydła Tomasz Fornal. Za moment na prowadzeniu był Ślepsk, ale wówczas Huber zatrzymał blokiem Bartosza Filipiaka (3:3). Po stronie rywali wyraźnie rozegrał się ich atakujący. As Konrada Stajera na Fornalu dał suwałczanom dwupunktowe prowadzenie (6:4). Efektowny pajp Fornala, a za chwilę as serwisowy Szymury zapewniły nam remis po 7. Blok Macyry na M’baye ponownie wyprowadził gospodarzy na dwupunktowe prowadzenie. Za moment Halaba dorzucił kolejne „oczko” i było 10:7. Dwa punkty straty szybko odrobiliśmy (10:9), ale suwałczanie znów nas przycisnęli (12:9). Potężny as serwisowy Filipiaka w Fornala oznaczał wynik 14:10 i pierwszą przerwę na żądanie trenera Marcelo Mendeza. Nasi przeciwny poszli za ciosem (15:11, 16:12, 18:13). Następnie znów doszło do podwójnej zmiany po naszej stronie, a wraz z nią Szymura ustrzelił serwisem Sterna (18:15). Słoweniec przerwał jednak nasz pościg (19:15). Kiedy na tablicy wyświetlił się wynik 20:15, trener Mendez raz jeszcze sięgnął po przerwę na żądanie. Niestety, nie byliśmy już w stanie zatrzymać rozpędzonych suwałczan, którzy zwyciężyli w drugim secie 25:20.

Trzecia partia zaczęła się także po myśli ekipy z Suwałk (2:0, 4:1). Skuteczny atak i blok Patry’ego zmniejszył nasze straty (4:3). Kapitalna gra w systemie blok-obrona w szeregach rywali niosła ich w kolejnych akcjach ofensywnych. Rezultat 8:4 sprawił, że po przerwę na żądanie zgłosił się szkoleniowiec naszej drużyny. Nadal nie mogliśmy złapać dobrego rytmu gry. Przy stanie 10:7 na placu gry pojawił się Jurij Gladyr, który zastąpił Hubera. Bomba Fornala z pola serwisowego zmniejszyła nasz dystans do rywali do dwóch „oczek” (12:10). Teraz to trener gospodarzy wziął czas, po którym Filipiak przerwał nasz pościg. Blok duetu M’Baye-Szymura sprawił, że mieliśmy do odrobienia już tylko punkt (14:13). Dwie skuteczne akcje Bartosza Firszta poskutkowały prowadzeniem gospodarzy 17:14. Niebawem przyjmujący Ślepska Malow zaserwował asa i wynik brzmiał 19:15. Po kolejnym czasie dla Marcelo Mendeza Patry pewnie zaatakował po prostej. Napędzani głośnym dopingiem suwałczanie wkrótce mieli już pięć „oczek” zapasu (21:16). Po czasie dla Dominika Kwapisiewicza zmniejszyliśmy straty do dwóch punktów (21:19). Przy serwisie Patry’ego przewaga Ślepska wynosiła już tylko punkt (23:22). Potem gospodarze zyskali piłki setowe (24:22). Jedną z nich obroniliśmy, ale ostatecznie jednak górą w trzeciej partii byli nasi rywale (25:23).

Początek czwartego seta należał do naszego zespołu, a spora w tym zasługa Patry’ego, który poczęstował rywali dwoma asami serwisowymi z rzędu (6:3). W dalszej części seta nie zwalnialiśmy ręki w polu serwisowym, co ułatwiało nam grę. Nie do zatrzymania był Patry, który wieńczył atak za atakiem (11:6). Najpierw pewna akcja ofensywna, a następnie potężny cios z pola zagrywki Fornala złożyły się na rezultat 13:7. Potem sprawy w swoje ręce wziął Szymura, który zbijał piłkę tak, że rywale mogli tylko patrzeć bezradnie (17:10). W dalszej części seta zagrywka nadal była naszym atutem, a w elemencie tym błyszczał Patry, który dorzucił jeszcze jednego asa. Piłkę na wagę wygranej i tie-breaka skończył Fornal (25:17).

Decydującą część spotkania otworzył świetnym atakiem z szóstej strefy Fornal. Następnie Filipiak pomylił się w ataku (2:0). Kontra Patry’ego oznaczała rezultat 3:1 dla JW. Potem Toniutti zagrał z Gladyrem, a ten zabawił się z suwalskim blokiem. Dwa błędy własne w ofensywie po stronie Ślepska dały nam prowadzenie 7:3. Oba zespoły zmieniły się stronami przy naszej przewadze 8:4. Po zmianie stron Stern kolejny raz pomylił się w ataku, a zaraz potem zastopowaliśmy blokiem Filipiaka (10:4). Takiej przewagi już nie wypuściliśmy z rąk, pewnie zamykając tie-breaka wynikiem 15:8 i całe spotkanie zwycięstwem 3:2.

Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 2:3 (18:25, 25:20, 25:23, 17:25, 8:15) MVP: Rafał Szymura.

Ślepsk Malow Suwałki: Filipiak, Sanchez, Macyra, Stajer, Halaba, Stern, Czunkiewicz (libero) oraz Buculjević, Firszt

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Macionczyk, Sclater, Jóźwik, Gladyr

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

Tabela zapewniona przez Sofascore

Gratulacje od rodziny Matusiaków już popłynęły, za chwile popłynie rzesza członków rodziny Matusiaków do doradzania ii obsadzania stanowisk jak już ...
Wielkie gratulacje Panie Prezydencie!!!
mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)