13 medali jastrzębskich zawodników na XV Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin CARBON CUP

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Zawodnicy Jastrzębskiego Klubu Kyoukushin Karate Kumite zanotowali kolejny świetny występ. Tym razem w "domu", w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Od początku obecnego sezonu bardzo dobrze na każdych kolejnych zawodach prezentują się podopieczni Jastrzębskiego Klubu Kyoukushin Karate Kumite. Swoją wyśmienitą dyspozycję potwierdzili oni także podczas turnieju 15-go Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin CARBON CUP, który odbył się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Jak poszło naszym sportowcom? Łącznie wywalczyli oni 13 krążków. Tradycyjnie sięgali po nie zarówno w kategoriach kata, jak i kumite.

W tej pierwszej zawodnicy klubu z Jastrzębia zdobyli pięć krążków. Złoto wywalczył Igor Orłowicz, srebra zawisły na szyjach: Anny Gatner i Marty Nalewajek, a brązowy medal przypadł Hannie Rostowskiej.

Po osiem medali jastrzębianie sięgnęli w kategorii kumite. Srebrne medale zdobyli: Hanna Rostowska, dla której był to drugi krążek na tych zawodach, a także: Olga Chlebowska, Mateusz Zmarzły i Aleksander Makarewicz. Brązowe medale wywalczyli natomiast: Natalia Chełstowska, Hubert Wymysło, Dominik Stuchlik oraz Antoni Pilarski.

Łącznie 13 medali dało reprezentantom Jastrzębskiego Klubu Kyoukushin Karate Kumite drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gospodarze zawodów byli jednak bardzo gości i zgodnie z coroczną, niepisaną tradycją, zrzekli się go na rzecz innej ekipy. W sumie w zawodach w Jastrzębiu wzięło udział 28 drużyn, które reprezentowało razem 270 zawodników.

W trakcie turnieju, uhonorowany medalem i dyplomem za "wieloletnią pracę społeczną, trud i zaangażowanie w budowanie sekcji karate Kyokushin w Jastrzębiu-Zdroju" został Shihan Janusz Piórkowski, którego uhonorowało Stowarzyszenie "Jastrzębski Sport".